Jaká jsem úroveň?

Lekce probíhají formou open class, tzn. můžete přijít dle své úrovně na jakoukoliv lekci. Jednou za čas vypisujeme uzavřený kurz. Výhodou kurzu je, že jste na lekci stále se stejnými lidmi, lekce na sebe mohou tedy plynule navazovat a posouváte se rychleji. 

Začátečníci L1

Postupně se naučíme základní triky na tyči. Na sebe si na první lekci vezměte kraťasy, na rozcvičení i nějaké tepláky, které si přes ně můžete snadno obléknout a sportovní podprsenku. Při tanci u tyče je potřeba myslet také na to, že součástí oblečení by neměly být zipy či jiné ozdoby, které by mohly tyč poškodit. Taktéž sundáváme hodinky a všechny šperky.

Cíl: 

osvojit si základní úchopy (basic grip, split grip, center power grip, power grip, twisted grip), naučit se zapojovat core, zpevnit ramena a nohy. 

Příklad vyučovaných prvků: 

chůze kolem tyče, piruette, half piruette, chair spin, corcscrew spin, fireman spin, reverse spin, pole seat, lay beck, cross knee release, crucifix, šplh, invert.....

Mírně pokročilí L2

Do této skupiny vstupujeme, pokud nám nedělají problém základní spiny, šplh a umíme invert ze země. Stále opakujeme i začátečnické prvky. Přidáváme ale další a učíme se těžší kombinace.

Cíl: 

získat větší jistotu v úchopu při otočkách, zpevnit svaly kolem kyčelního a kolenního  kloubu a tím zlepšit držení se na tyči za dolní končetiny. 

Příklad dalších vyučovaných prvků: 

cupid, star, šplh přes předloktí, geminy (outside), martiny seat, scorpio (inside)., superman, základní handstands (stojky), invert z tyče, spiny na jedné ruce.

Středně pokročilí L3

Do této lekce postupujeme v případě, že již umíme invert z tyče, šplh přes předloktí a spiny na jedné ruce, nemusíte se ale bát, stále opakujeme a zdokonalujeme prvky L2.

Cíl: 

získat větší dynamiku v otočkách, osvojit si nové úchopy (brass, cup grip), seznámit se se spinovou tyčí. 

Další vyučované prvky: 

handspring, shoulder mount, brass monkey, těžší stojky, marley, šplh hlavou dolů, invert z tyče, lítačka, jade, alegra... 

Pokročilí L4

Do této skupiny vstupujeme v případě, že umíme lítačku, handspring, shoulder mount, šplh hlavou dolů. 

Cíl: 

osvojit si nové úchopy (úchop za loket, úchop za zády), zpevnit záda, udělat most, dynamická průprava a seznámení se se základními dynamickými prvky. 

Další vyučované prvky:

titanic, floor K, aysha, iquana, cocon, dragon tail straddle, phoenix, regrips v shoulder mountu, flipy, deadlifts, janeiro, meat hook, eros....

Super pokročilí L5

Do této skupiny vstupujeme na základě rozhodnutí trenéra. 

Cíl: 

v této úrovni si cíle stanovujete hlavně sami :) Je potřeba pracovat na síle a rychlosti, pokud chcete dělat dynamické prvky, pružnosti a excentrické kontrakci, pokud chcete dělat flexi prvky a na koordinaci, kreativitě a svalové vytrvalosti, pokud chcete vymýšlet a zkoušet nové kombinace. 

Další vyučované prvky: 

iguana fall, chinese phoenix fonji, salto, dragon tail, regripy v ayshe....